Filtrēšanas sistēma notekūdeņu attīrīšanai North Filters

NORTH FILTERS Filtrēšanas sistēma notekūdeņu attīrīšanai

 PRECES IDEJA / RISINA:

Ik gadu jūrā nonāk vidēji 8,3 miljoni tonnu plastmasas. Jūras atkritumi, kas nonāk okeānos, tā ir globāla problēma, kas ietekmē gan simtiem jūras sugu, gan arī cilvēku veselību, plastmasai sadaloties mikroplastmasā, kas var nonākt mūsu pārtikā.

Visefektīvākais veids, kā samazināt plastmasas atkritumus ūdens tilpnēs ir tos attīrīt jau pašā sākumā, proti, notekūdeņu ieplūdes atvērumos. North Filter ir pārdomāts notekūdeņu attīrīšanas risinājums, kuru paredzēts ievietot esošajās notekūdeņu ieplūdes atverēs.

Veicot rūpīgu izpēti esam nonākuši pie filtra dizaina, kas nodrošinās ka notekūdeņi tiek attīrīti no maza izmēra plastmasas atkritumiem, taču neradīs liekus applūšanas draudus. Esam izveidojuši ērti uzstādāmu un iztukšojamu filtra prototipu, kas varētu kalpot līdz pat 25 gadiem.

Filtra izgatavošanai ir izmantota alumīnija loksne ar speciāli piemērotas formas izgriezumiem, kas nodrošinātu pietiekamu ūdens caurplūdi, taču lai nodrošinātu, ka lielās lietavās, kad filtrā ir ieskalotas lapas, nerastos applūšanas draudi, filtrs ir aprīkots ar ūdens līmeņa sensoriem un raidītāju, kas šādā gadījumā informētu filtru apsaimniekotājus.

Mēs turpinām šo ideju pilnveidot un attīstīt, un iespējams nākotnē to izdosies ieviest. Mūsu pieredze, piedaloties Saulkrasti Pump Track plānošanā un realizēšanā, liecina, ka sabiedrības atbalsts ir vissvarīgākais resurss šāda veida projektu izveidē, tādēļ esam pateicīgi, ka atbalstiet šīs idejas īstenošanu.

INFORMĀCIJA PAR KOMANDU:

North Filter autori – Lukass Roberts Kellijs, Marks Henrijs Majors

Citi dalībnieki