SD-RENT SD-RENT

“SD-RENT”

Kas ir “SD-RENT”?

Tā ir platforma, kur cilvēki var izīrēt savas elektroierīces vai arī īrēt tās no citiem lietotājiem. Platformas galvenais fokuss - darījumi notiek starp fiziskām personām, tādejādi veicinot maiņas ekonomiku un paaugstinot ierīču izmantošanas efektivitāti.

Kādas problēmas risina?

Popularizējot tieši šādu modeli, mūsu klientiem ir iespēja ātri un finansiāli nesāpīgi iegūt pieeju ierīcei ar ko aizvietot salauzto.

Cilvēki vienmēr meklē jaunas izklaides iespējas, bet ne vienmēr var visu atļauties. Taču izvēloties īri cilvēkiem ir iespēja paplašināt savas izklaides iespējas, jo īrēt, piemēram, virtuālās realitātes brilles izmaksātu 35 eiro dienā, bet pērkot izmaksas būtu 15 reizes lielākas.

Ieviešot šāda tipa pakalpojumu, cilvēkiem ir arī iespēja gūt papildus ienākumus, izīrējot savas ierīces, ko pievienot savas ģimenes budžetam.

Bet ne tikai cilvēki ir ieguvēji. Popularizējot maiņas jeb cirkulāro ekonomiku, tiek samazināts arī cilvēku radītais CO2 nospiedums. Piemēram, viens dators savas dzīves laikā saražo aptuveni 300kg CO2 emisijas, un 80% no tā tieši ražošanas procesā. Paildzinot šīs ierīces dzīves ciklu vismaz par 1 gadu, mēs samazinām aptuveni 15% radīto CO2 emisiju daudzumu. Tādejādi mēs radām labākus dzīvošanas apstākļus gan sev, gan mūsu nākamajām atvasēm.

Vēlamies arī uzsvērt to, ka īrējot mums samazinās nepieciešamība pēc jaunu lietu saražošanas, kas palīdz cīnīties pret arvien pieaugošo e-atkritumu daudzumu. Mūsdienās ir aplēsts, ka e-atkritumos atrodas izejvielas aptuveni 55 miljardu dolāru vērtībā, kuras varētu izmantot jaunu produktu radīšanā. Bet tikai ar īri neapstāsies e-atkritumu pieaugums, tāpēc ir svarīgi arī iemācīties, kā tos pareizi pārstrādāt un izmantot atkārtoti. Balstoties uz Latvijā veiktu aptauju, aptuveni 80% no iedzīvotājiem nezina, kā pareizi atbrīvoties no e-atkritumiem. Tāpēc mēs investēsim laiku, lai izglītotu cilvēkus par šo tēmu, tādejādi samazinot bīstamo ķīmisko vielu nonākšanu dabā, kā arī vērtīgo izejvielu atkārtotu izmantošanu.

Mērķauditorija:

Tie ir Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18-55 gadiem. Atbalsta maiņas ekonomiku un savu lietu aizdošanu citiem. Ir pret konservatīvu domāšanas veidu. Kā arī uzskata, ka īstermiņa pieeja ierīcei, ko neizmantos ilgi ir labāk, nekā iegādāties ierīci. Ar tehnoloģijām ir uz “TU”. Vēlas izmēģināt visu un pēc kārtas, bet ne vienmēr pietiek tam līdzekļu. Tāpat arī atbalsta aktīvu dzīvesveidu un cenšas padarīt planētu labāku dienu no dienas.

Kas stāv zem šī projekta?

Olivers Kulpe – Viņš ir mūsu tehniskais prāts, kurš lieliski orientējas IT vidē. Pašmācības ceļā ir apguvis dažādu programmatūru lietošanu, ko sekmīgi spēj pielietot mājaslapas pilnveidē un mārketinga materiālu sagatavē.

Agnis Strazds – Viņš ir mūsu komandas balsts. Spēj motivēt komandu sasniegt vairāk un vienmēr ievirza pareizajā virzienā. Vairāku gadu pieredze vadībā viņam palīdz uzturēt labu atmosfēru komandā un sasniegt arvien jaunas kalnu virsotnes.

Jānis Kamergrauzis – Viņš ir mūsu komandas galvenais dizaineris. Pateicoties iepriekš iegūtajai profesionālajai izglītībai “interjera dizaineris”, viņš vienmēr izveido labākos dizainus mūsu platformai, kā arī mārketinga materiāliem.

Pēc eneagrammas testa mēs esam 3., 6. un 9. personības tips. Agnis ir darītājs, Jānis ir sapņotājs, bet Olivers ir skeptiķis. Mēs esam tik dažādi, bet kopā veidojam vienu stipru komandu, jo spējam viens no otra mācīties, pārmantot labās īpašības un atbalstīt grūtos brīžos.

Citi dalībnieki